Коли краще відпочивати в Карпатах?
08 Червня 2021
Коли їхати в Карпати? Таке питання хвилює тих, хто жодного разу не був у горах і лише збирається з ними познайомитися. Мандрівники «зі стажем» знають, що Українські Карпати прекрасні завжди, тому для поїздки підійде будь-який сезон. Головне — визначитися, чого ви очікуєте від відпустки: знайомства з природними пам’ятками або екстриму на гірськолижних трасах.
Весняний відпочинок: коли краще їхати в Карпати, чим зайнятися та що подивитися
З настанням весни природа прокидається та гори «оживають». Вважайте, що березень і початок квітня на високогір’ї — повноцінні зимові місяці. Якщо хочете насолоджуватися ласкавим сонечком, квітучими луками та співом птахів, вирушайте в Карпати не раніше кінця квітня. Свіжий вітерець з нотками молодої хвої та перших квітів, бурхливі водоспади та дзюркотливі лісові струмки створюють неймовірний романтичний настрій і наповнюють енергією.
Справжнє диво природи чекає на вас у Закарпатті в урочищі Кіреші, де на висоті 2000 м знаходиться знаменита Долина нарцисів — одне з карпатських чудес світу. У травні 257 га рівнини вкриваються квітучим килимом з більше ніж 400 видів диких рослин, частина з яких занесена в Червону книгу України. Це найбільше природне місце цвітіння диких нарцисів. Помилуватися квітами та зробити пам’ятні фотографії можна зі спеціальних оглядових майданчиків.
Головне, навіщо навесні їдуть у Карпати екстремали, — одноденні та багатоденні рафтинг-тури гірськими річками. Сплави на байдарках і надувних плотах по Пруту, Тисі, Лімниці або грізному Черемошу — ідеальний варіант активного відпочинку та перевірка на сміливість. Брати участь у сплаві можуть навіть новачки, але тільки в команді з професійними інструкторами. Рафтинг-клуби Карпат надають усе необхідне спорядження, проводять чіткий інструктаж і пропонують маршрути, що відповідають рівню підготовки туриста.
Весна — ідеальний час і для скелелазіння. Скелі Довбуша, розташовані поблизу Яремче, — справжній магніт для любителів величних кам’яних брил. Різні за формою та висотою, з маршрутами будь-якого ступеня складності, вони використовуються для тренувань і змагань. Скельно-печерний комплекс оточений буково-смерековим лісом. На стоянці можна поставити намет і відпочити біля багаття після підкорення масиву.
Серед весняних екскурсій must see — поїздка на Карпатські водоспади. З настанням весни вони підживлюються снігами, що тануть, і стають особливо повноводними. Маленькі, великі, могутні та нестримні — стрімкі потоки несуть води з вершин униз, з гуркотом розбиваючись об скелі. Серед найбільших і наймальовничіших — Манявський водоспад, Женецький Гук, Шипіт, Говерлянський, Пробій.
Карпати влітку: популярні напрями
Коли краще їхати в Карпати влітку? Відповідь одна: в будь-який час з 1 липня по 31 серпня! Літо в горах починається пізніше, тому червень, як правило, дощовий і непередбачуваний. Погода змінюється блискавично: то вабить сонечком, то змушує надіти вітрівку. До середини сезону встановлюються теплі та сухі дні, сприятливі для екскурсій, знайомства з природними пам’ятками та сходження на гірські вершини.
Популярний літній вид відпочинку — велосипедний похід. У горах прокладено безліч веломаршрутів. Можна вирушити в самостійну подорож або організований інструкторами багатоденний велотур Гуцульщиною чи Буковиною, такий як «Вело Тустань», «Від Прута до Черемошу», «7 легенд Закарпаття» та інші, з ночівлею в наметах і пішими прогулянками по горах.
Хочете побачити полонини та гірські хребти з-під хмар? Політайте на параплані. Цю екстремальну розвагу пропонують багато карпатських курортів, серед яких Рахів, Славське та Татарів. Хвилини, проведені в повітрі, гарантовано подарують яскраві емоції та незабутні враження.
Коли краще їхати в Буковель? Звичайно ж, наприкінці липня. Знаменитий гірськолижними трасами взимку, влітку відомий курорт перетворюється на «мекку» пляжного відпочинку. Комфортабельні пляжі озера Молодості — найбільшого штучного водоймища України — ідеальне місце для прийняття сонячних ванн і водних розваг. Гідроцикли, катамарани, байдарки, водні лижі, надувні гірки та інші атракціони приводять у захват дітей і дорослих. Поніжитися на сонечку можна біля самої води, розташувавшись на м’якому тапчані або дерев’яному шезлонгу. А ще на березі можна смачно пообідати в кафе чи ресторані, влаштувати пам’ятну фотосесію та пролетіти над озером на швидкісному тролеї.
Джипінг на полонині Маковиця — ось справжня розвага для екстремалів. Любителям активного відпочинку та гострих відчуттів пропонують поганяти по горах на справжніх позашляховиках. Доїхавши до хатини пастуха, продегустуйте бринзу, будз, вурду та інші види традиційних карпатських твердих сирів з овечого молока. Обов’язково спробуйте страви гуцульської кухні, приготовані для вас привітними господарями.
Серпень у горах — сезон «тихого полювання» на гриби та ягоди. Поласувати можна просто з куща. Дозрілі малину, ожину, чорницю, суницю, а також грузді, боровики, опеньки, сироїжки та інші природні делікатеси можна власноруч зібрати в кожному лісі.
Міжсезоння в горах: коли краще їхати в Карпати восени
Карпатська осінь вражає буянням природних фарб і навіває приємну меланхолію. Розфарбовані багрянцем, золотом і смарагдовими відтінками схили на тлі яскраво-блакитного неба заворожують і зачаровують.
Як правило, туристів у цей час у горах небагато, тому можна насолодитися спокійним відпочинком, занурившись в атмосферу спокою та тиші. Це ідеальні умови для релаксу, медитації на природі та прогулянок верхи.
Піші походи та виїзні екскурсії в різні куточки Карпат — відмінний варіант для сімейної подорожі. Можна відвідати головні природні скарбниці регіону — національні парки «Синевир», «Гуцульщина», «Сколівські Бескиди», заповідник «Горгани», побувати в центрі реабілітації бурого ведмедя, познайомитися з архітектурними пам’ятками та місцевими музеями.
Ваблять туристів і карпатські озера Синевир, Ворожеска, Несамовите та інші, кожне з яких, немов гірське око, синіє на тлі лісів і полонин, що змінили вбрання.
Рибні господарства запрошують любителів форелі, окуня та щуки порибалити та відпочити біля водойми. Спійману власними руками рибу за вашим бажанням приготують на відкритому вогні або зварять з неї духмяну юшку з димком.
Зимові канікули: гірськолижні курорти та розваги
Першою чергою, Карпати відомі гірськолижними курортами, куди з настанням зими з’їжджаються любителі активного відпочинку та снігових розваг. Серед найпопулярніших напрямків — Буковель, Яблуниця, Драгобрат, Славське, Плай, Ворохта, Пилипець, Ізки, Мигове. Коли краще їхати в Карпати взимку? В будь-який час! Більшість вершин укриті досить щільним природним сніговим покривом, що дозволяє кататися з кінця листопада та аж до середини квітня.
За якістю сервісу та кількістю відпочивальників лідирує Буковель. Тут на вас чекають 63 підготовлені багатокілометрові траси різних ступенів складності, обладнані підіймачами, локаціями для фрірайду, трамплінами для трюків на сноубордах. Є також схили для катання на санях і сноутюбінг. Серед екстремальних розваг — катання на снігоходах і собачих упряжках.
Коли краще їхати в Буковель для катання на лижах, — обирати вам. Гірськолижний сезон стартує 1 грудня та триває до середини весни. Якщо опинитеся на курорті в березні, буде можливість взяти участь у масовому спуску з гори в купальних костюмах. Усі учасники івенту гарантовано отримують пам’ятні призи та запрошення на вечірку з конкурсами та запальними танцями.
Вирушаючи кататися на лижах, не забудьте завчасно подбати про проживання, тому що попит на житло в розпал курортного сезону дуже високий. Зняти комфортабельні апартаменти можна в селищах, розташованих біля підніжжя гори, наприклад, у селі Поляниця, що знаходиться недалеко від гірськолижного комплексу «Буковель». В етноготелі «Стара Правда» можна орендувати затишний номер або окремий котедж з панорамними вікнами, балконом і великою відкритою терасою з видом на мальовничі гори.
Зимовий відпочинок у горах не обмежується лижами, сноубордами та санками. Можна запланувати захопливу екскурсію в Ужгород або Мукачево, де збереглися величні кріпосні споруди, побувати на термальних джерелах у Косино, вирушити на підлідну риболовлю чи в гори на снігоході. Також туристів цікавлять експозиції карпатських музеїв, що розповідають про історію краю, побут і традиції гуцулів і бойків. Не забудьте попаритися в справжній лазні на дровах і погрітися у відкритих гарячих чанах, милуючись панорамою зимових гір.
Коли в Карпатах найменше відпочивальників?
Пік туристичного сезону в Карпатах — липень-серпень і січень-лютий. У цей період житло має підвищений попит, а отже — бронювати номер у готелі потрібно завчасно. В інші місяці в горах небагатолюдно. У кінці осені та на початку весни тут можна знайти багато вільних апартаментів, оренда яких коштуватиме значно дешевше, ніж у туристичні сезони.
Карпати прекрасні в будь-яку пору року. Вирушайте в подорож, насолоджуйтеся побаченим і поповнюйте скарбничку незабутніх вражень. Чекаємо на вас у готелі «Стара Правда»!