stara pravda logo horis 1

Карпати взимку: підбірка дивовижних місць з неймовірними пейзажами для зимового відпочинку в Карпатах

13 Грудня 2024

Зимові Карпати — природне місце сили та шаленої енергії — здається, створене для повного перезавантаження в холодний сніжний сезон. Недарма туристи не тільки з України зʼїжджаються на карпатські схили провести гарно час і старий рік, оновитися душею і тілом, наповнитися емоціями, щоб підкорювати нові вершини в Новому році. А будуть це чергові гірські піки чи сміливі віражі на шляху життєвих перипетій — вирішувати вам. У будь-якому випадку Карпати взимку радо зустрічають всіх охочих провести якісно і весело час. 

Де відпочити в Карпатах взимку? Чого бажає душа? Повного релаксу, активностей, екскурсій чи спокійних медитацій на морозному ґанку комфортного готелю чи Стара Правда котеджі, що знаходяться серед смерек?

Відпочинок у горах взимку може бути найрізноманітнішим. Сучасні Карпати зимою стали меккою сноубордингу і катання на лижах, центром релакс-відпочинку для любителів Велнес і СПА, мальовничою локацією для сходжень на зимові вершини, казковим місцем для маленьких мандрівників, які досі вірять в дива і хочуть побачити їх в густих лісах вічнозелених карпатських ялиць. 

План відпочинку

Важливо скласти невеликий план поїздки з акцентами на цілі відпочинку та його види, які потенційно мають задовольнити всі ваші потреби й бажання:

  1. Хто вирушає в подорож? Компанія друзів чи вся родина? Відповідно можна підібрати готелі, номери й СПА-послуги під кількість людей і їх «близькість». До речі зимовий відпочинок в Карпатах з дітьми можливо влаштувати не гірший за тусовку з друзями. Навпаки дитячі локації, неймовірні парки, ковзанка, веселі снігові гірки та розваги спонукають і дорослих телепортуватися в дитинство, але з сучасними умовами й насиченим дозвіллям.
  2. Як довго триватиме ваш відпочинок зимою в Карпатах? Від кількості днів залежить насиченість програми й щоденних розваг. 
  3. Куди поїхати в Карпатах взимку планує ваша родина, колектив чи компанія? Це можуть бути гірськолижні курорти: Буковель, Драгобрат та Яблуниця. Можна обрати спокійне і наповнене цікавими культурними й історичними локаціями Яремче, з деревʼяними мостами Ворохту і з гучним водоспадом і гастрономічними культурними традиціями Татарів і Верховину. 
  4. Бюджет поїздки. Відпочинок в Карпатах зимою недорого, як то кажуть: «Не за всі гроші світу!» теж можливий, якщо вибирати місця для релаксу, ціна яких підтверджена якістю послуг, а не гучною рекламною кампанією.

Мінімальне розуміння потреб, які ви хочете задовольнити під час поїздки, допоможуть зробити зимовий відпочинок в Карпатах наповненим і незабутнім. Любите імпровізувати? Карпати зимові теж мають чим вас здивувати! Скоріш збирайте валізу, а поки познайомимо вас з ключовими напрямками зимового відпочинку в Карпатах.

Релакс-відпочинок для любителів Wellness

Підкорювачам найвищих гірських вершин, безумовно, теж хочеться релаксу. Взимку його реально відчути й отримати з води, снігу, морозного повітря та теплої зігрівальної атмосфери чанів, саун та релакс-зон. 

Велнес концепція закладів гостинності Буковелю побудована саме на поєднанні різних видів СПА-послуг, які подібно потоку води, зливаються в філософію добробуту людини в усіх її сферах буття.

Максимального розслаблення мозку, тіла і душі можна досягти:

  • в закритих і відкритих теплих басейнах з приголомшливими краєвидами та фотолокаціями, що повністю змінюють «рутинні пейзажі» на зимові гори й сніжні вершини, від яких розвіюються всі зайві та тривожні думки;
  • в чанах — класичний зимовий відпочинок у Карпатах, формат якого полягає в тривалих купаннях у дерев’яних чанах, що наповнені травами, хвоєю та екстрактами рослинних олій (за бажанням);
  • сучасні гарячі джакузі з панорамним видом на гори — зимовий відпочинок в горах вже складно уявити без невеликого вуличного джакузі, теплої піни, келиха ігристого та коханого поряд, усе це — як окремий вид романтики;
  • баня на дровах: деревʼяна з розжареним повітрям кімната чи будиночок, де пахнуть дубові віники, сінне приміщення й ароматний травʼяний чай. Час у бані точно зупиняється, а тіло наповнюється теплом і гострими відчуттями, якщо з бані пірнути в сніг. Оздоровлення організму в таких умовах забезпечене.

У Буковелі надзвичайно розвинений формат Велнес-відпочинку при готелях та в окремих закладах по типу Voda Club. Однак, в першому варіанті набагато зручніше відвідати СПА-зону і повернутися назад до номера, поринувши в глибокий сон. У готелі Стара Правда створені для цього всі комфортні умови, а зона СПА заслуговує окремих захоплених відгуків!

Яремче теж невпинно прагне охопити першість у сфері СПА-відпочинку, однак курорт має свою особливість — природні термальні джерела, які виводяться в спеціальні басейни. Масажем теж славиться Яремче, бо його виконують спеціалісти баз відпочинку та санаторіїв на належному професійному рівні!

Не гірськолижними, а повністю термальними релакс-курортами для оздоровлення організму є Берегове й Косино, а імениті чани на мінеральних водах серед річок, водоспадів і струмків, які ховає зимовий ліс, чекають на туристів в Лумшорах

Активний зимовий відпочинок: гірськолижні курорти

Відпочинок в Карпатах взимку неможливо уявити без катання на лижах та сноуборду в горах. Сніжні вершини тихо і мовчазно чекають своїх підкорювачів. А ті навпаки — галасливі, з гарним настроєм, шаленою енергією та повними сил зʼїжджаються до засніжених трас і підйомників. Де відпочити взимку в Карпатах, щоб поряд були всі зручності для гірськолижних активностей: лижні школи, оренда спорядження та екіпірування, цікаві маршрути й підйомники ближче до готелів? Найпопулярнішими напрямками вважаються Буковель, Драгобрат, Яблуниця, Славське, Плай, Пилипець. Всі вони різні — і по-карпатськи схожі. На славнозвісних курортах можна насолодитися місцевим колоритом, гірським повітрям, смачною кухнею і неймовірними пейзажами. Саме час поговорити детально про кожен.

Буковель

Загальна протяжність 62 гірськолижних трас курорту складає 68 км. Вони різні за складністю та характером: 12 для новачків, 42 середньої складності й 8 витягів для професіоналів. Ранішні й вечірні, активні й спокійні катання — кожен знайде тут щось своє. Відпочинок в Карпатах з дітьми взимку на гірськолижних трасах теж можливий, оскільки для малюків створені окремі тренувальні майданчики, де працюють інструктори та навчають стояти на лижах. А після насичених активних уроків завітайте всією родиною до нашого ресторану Арт-Дровітня, де можна перевести дух, набратися енергії та смачно поїсти серед снігового лісу, вид на який розкривається з панорамних вікон закладу. 

Яблуниця

Курорт «Яблуниця» — сусідська до Буковеля локація, тиха, спокійна, доступна за цінами та менш завантажена на спусках. Для своїх відпочивальників курорт пропонує 9 трас «червоного» і «синього» рівня складності. Спуски й витяги ідеально підходять для початківців, які тільки «прокладають лижню» у своїй карʼєрі гірськолижника. Локація чудово підходить для сімейного відпочинку в горах і навчання дітлахів лижно-санчатним трюкам.

Драгобрат

Найвисокогірніший курорт, де відпочинок взимку в Карпатах перетворюється на драйвовий, активний, шалений вид дозвілля і гірськолижного спорту, в якому комфортно себе почувають справжні професіонали та підкорювачі вершин. Непроста дорога на гору і бугельні підйомники викликають складнощі й роздуми в тих, хто ще не бував на схилах. Але душа відчайдушного фрірайдера так і рветься до засніженого Драгобрату попри будь-які перешкоди. У зимовий період тут діють 2 витяги й 2 мультиліфти. Завітати сюди варто хоча б заради пейзажів і атмосфери! Безкрая свобода і краса, а сноуборд тут — як посередник між могутнім Драгобратом і вами. Тільки у сміливців складеться дружба з величним Драго!

Славське

Найстаріший гірськолижний курорт Карпат — Славське. Він дещо віддалений від Буковеля, бо знаходиться у Львівській області, але так само універсальний і комфортний, налічує 11 трас. Тут зручно і початківцям, і професіоналам. Насправді Славське давно є відомим центром гірськолижного спорту і по своєму «віку» вважається перлиною Карпат. Саме тут тренується Олімпійська збірна України, яка загартовує дух серед природи гір.

Плай

Курорт «Плай» як мініверсія Буковелю, де верхні траси під силу досвідченим лижникам, а нижні пологі спуски комфортні для новачків. Ціни тут нижчі, інфраструктура ще тільки розвивається, але локація надзвичайно цікава для першого знайомства з гірськолижним життям Карпат.

Пилипець

Другий після Драгобрату за висотою спусків курорт. У Пилипці є траси різної складності й протяжності, а ціни на послуги більш комфортні та приємні. Пейзажі закарпатського Пилипця заворожують, а гірськолижних можливостей доволі багато.

Немає сенсу порівнювати курорти, адже кожен з них — повноцінний, наповнений, самобутній і багатий різноманіттям інфраструктури, послуг, розваг, спусків та краєвидів. Локації по-різному відгукуються різним категоріям відпочивальників, але в цілому немає й іншої думки, де відпочити в Україні взимку? Звичайно ж, в Карпатах!

Зимові розваги

Хто боїться або ж просто не любить лижі та сноуборд — до уваги таких туристів запропоновані зимові розваги в Карпатах. Від душі повеселитися та просто насолоджуватись зимовою казкою можливо на кожному з курортів, де є такі варіанти проведення дозвілля:

  • зимовий велосипед Сноубайк;
  • канатні дороги;
  • санні упряжки;
  • сноутюбінг, 
  • снігоходи;
  • санчата;
  • прогулянки на снігоступах;
  • піші та кінні прогулянки лісом.

Звичайно, найбільша концентрація розважальних послуг зібрана в Буковелі. Але на тихіших спокійних курортах можна знайти щось загадкове, колоритне й автентичне. Місцеві жителі точно знають, як гарно проводити зимові забави, тому й часто підказують туристам.

Екскурсії: найцікавіші місця в Карпатах

Якщо жодного разу не доводилося бачити Карпати взимку, куди поїхати ви теж не вирішили, то почати знайомство зі сніговою казкою гір можна з екскурсій. Ні, це не типові нудні історії, де треба годинами слухати монотонну промову екскурсовода і топтатися на одному місці біля культурних памʼяток. Екскурсії в Карпатах — насичені, активні, цікаві й часто драйвові. У будь-якій локації туристів супроводжує неймовірна атмосфера Карпат, оскільки більшість місць для відвідування знаходяться просто неба. Де краще відпочити в Карпатах взимку, щоб охопити максимум цікавих місць і маршрутів? 

Яремче

Популярні екскурсійні напрямки починаються з Яремча. Місто серед гір вважається історико-культурним центром з не менш цікавими природними локаціями, які без проблем можна відвідати взимку. Популярні екскурсійні маршрути в Яремче ведуть до каскадного водоспаду Пробій, який знаходиться під мостом, що дуже незвично для звичайного сприйняття водоспаду. Навколо нього створений цікавий простір, де є історичні будиночки, музеї, місцеві торгові крамниці, сувенірний ринок, через який пролягає маршрут до новозбудованого парку Гобітів «Гедзьо». Тут цікаво і дітям, і дорослим. Тут красиво абсолютно всім!

Ворохта

Один з найстаріших та найдовших камʼяних аркових мостів (віадуків) Європи знаходиться саме у Ворохті, хоча ще за часів Австро-Угорської імперії їх було збудовано 4. Ворохта манить до себе на оглядини архітектурних мостів, зваблює запахами кулінарних шедеврів, що передаються з місцевих колиб та зігріває ароматним травʼяним чаєм. Піша прогулянка під старими мостами може стати однією з найкрасивіших і романтичних подій, що надовго запамʼятається туристам.

Верховина

Єдине селище на Прикарпатті, де є 12 музеїв і 5 музейних кімнат — це Верховина. Вони зберігають в собі етнокультурні гуцульські початки й традиції, показують побут, дозвілля та етнографію наших предків. У Верховині можна завітати до:

  • Музею гуцульського побуту;
  • музею-сироварні Хата-стая;
  • Хати-музею «Тіні забутих предків»;
  • Музею гуцульської магії;
  • Музею «У трембітаря»;
  • Меморіального музею Петра Шекерика-Доникового;
  • Музею кінофільму «Олекса Довбуш»;
  • Музею «Гуцульщина»;
  • Музею ліжникарства;
  • Музею гуцульських традицій і обрядів;
  • Музею хати-гражда кінофільму «Анничка»;
  • Музею вишивки.

В умовах сучасності доторкнутися до історичних мотивів карпатського краю можливо саме у Верховині. 

Оглядові майданчики

Зимові Карпати відпочинок пропонують ну просто найрізноманітніший, але головною окрасою будь-якого маршруту, спуску, музею чи водоспаду є чиста могутня природа гір. Нею неможливо намилуватися! З вершин не хочеться сходити, а серед густих лісів інколи є бажання сховатися від усіх незгод.

Щоб розкрити для себе панораму Карпат і побачити Говерлу, Петрос і могутні хребти як на долоні — завітайте до оглядових майданчиків!

Яблуневий перевал: природна межа між Закарпатською та Івано-Франківською областями. Красу перевалу можна побачити дорогою до Буковелю і зупинитися на оглядовому майданчику, щоб вдихнути на повні груди свіжого гірського повітря і привітатися з її величністю Говерлою.

Бажаєте ще ближче піднятися до гір і відірватись від землі? На іменитих курортах працюють оглядові підйомники: «Захар Беркут» — найдовша в Україні підвісна канатна дорога, «Авангард» (в м. Ворохта), на г. Гимба в Пилипці, на г. Маковиця ГК «Альянс», «Красія» (с. Вишка, Закарпатська обл.), «Ізки» на г. Магура.

Особливі сміливці можуть разом з досвідченими гідами відправлятися в джип-тури, щоб насолодитися первозданною природою і красою Карпат. Зимою це ще той екстрим! Шляхи автоекскурсій часто пролягають через місцеві селища і хуторці на схилах гір, де можна відчути й спробувати екологічні продукти Карпат на смак: у сироварнях, на екофермах, у колибах. 

Запланувавши поїздку у засніжені Карпати, відпочинок зимою серед гір може стати найкращим і незабутнім варіантом проведення відпустки. Головне — обрати цікаві маршрути, фотогігієнічні місця та веселі розваги, щоб наповнити емоціями кожен день проведений на схилах Карпат!

Поділитися