stara pravda logo horis 1

Найвищі вершини Карпат: ТОП-7 локацій з найкращими видами

02 Лютого 2022

Велична краса Карпат захоплює дух, тому хочеться сюди повертатися знову і знову. З найвищих точок масиву відкриваються мальовничі панорами: за ясної погоди можна навіть побачити територію сусідньої Румунії. Протяжність Карпат — приблизно 1500 км, вони простягаються через 8 країн. Найвища точка гірського ланцюга знаходиться в Словаччині, але ми поговоримо про найвидатніші українські вершини.

1. Говерла

Це найвища гора в Карпатах на території України. Говерла височить над рівнем моря на 2061 м і залишається одним із найпопулярніших туристичних магнітів. Незважаючи на значний показник висоти, у теплу та суху погоду піднятися сюди зможе навіть дитина. Гора розташована на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Неподалік Говерли розташований чудовий каскад водоспадів, а від підніжжя бере початок річка Прут.

Починати сходження краще від спортивної бази «Заросляк», куди легко дістатися з Ворохти, Верховини чи Яремче. Перший пішохідний маршрут на Говерлу було прокладено ще у 1880 році. Сьогодні добре марковані стежки та велика кількість туристів не дадуть вам заблукати!

2. Бребенескул

Куполоподібна гора є частиною Чорногірського хребта і незначно височить над ним, тому під час сходження вершину легко пропустити. Вершина розташована на 2035 м над рівнем моря. Біля підніжжя Бребенескула розкинулося мальовниче однойменне озеро — найвище гірське в Україні. Також неподалік є Вухатий камінь, Дзембронські водоспади.

 

3. Піп Іван Чорногірський (Чорна гора)

Ще одна вершина, пропустити яку неможливо, готуючись до походу в Карпати: як видно на карті, вона відкриває Чорногірський хребет. Верхня точка гори височить на рівні 2028 м. Неподалік вершини знаходиться напівзруйнована будівля обсерваторії, яка серед туристів отримала прізвисько «Білий слон». Звідси розгортаються дуже гарні краєвиди на весь гірський хребет. Сходження краще починати через озеро Марічейка або з боку Вухатого каменю.

4. Петрос

Це гора з досить крутими кам’янистими схилами, про що свідчить назва. Верхня точка знаходиться на висоті 2020 м, її часто називають грозовою вершиною: у негоду сюди часто б’ють блискавки, щороку дмуть суворі вітри. Шлях сюди важкий, але з самої вершини розгортаються чарівні краєвиди на Говерлу та Чорну гору. Гора Петрос пов’язана з головною вершиною українських Карпат глибокою сідловиною — перемичкою. Пройшовши нею, ви знайдете затишний будиночок лісників, де можна відпочити, набратися сил перед штурмом Говерли. У цьому випадку сходження варто почати із Квасів. Також походи стартують із Лазещини.

5. Гутин Томнатик

Перераховуючи наймальовничіші та найвищі вершини Карпат, варто згадати і Гутин Томнатик, який лише трохи нижче за Петрос — 2016 м. Гора належить до Чорногірського хребта, але не входить у стандартний туристичний маршрут. Вилізти сюди можна окремо, адже вершина знаходиться зовсім поруч із озером Бребенескул. Тут багато рідкісних рослин, а погода сприятливіша, ніж на Петросі.

6. Ребра

Це одна з найвизначніших карпатських вершин, її висота становить 2001 м над рівнем моря. Особливо ефектно гора виглядає влітку: схили, вкриті килимом зелених трав, порізані гострими скельними виступами, що нагадують ребра. Тут можна побачити залишки старовинних укріплень, включаючи окопи, марковані стовпчики. Саме по Ребрі колись проходив Польсько-Чехословацький кордон. На вершину веде п’ять туристичних маршрутів, тому ви можете обрати найзручніший залежно від основної програми походу.

7. Менчул

Горі висотою 1998 м забракло зовсім небагато, щоб увійти до числа карпатських двотисячників. Цікаво, що у 2009 році це планували виправити штучно, але нічого не вийшло. З Менчула починається гірський хребет Розшибеник, походи яким трохи менш популярні, тому більш відокремлені. Потрапити у ці краї можна за маршрутом із села Говерла. Також сюди веде стежка, що пролягає через Бребенескул.

Також до досить високих можна віднести Попа Івана Мармарошського, Туркул, гору Захара Беркута, Брескул, Близницю, Магуру, Плай, Хом’як. Опис та маршрути до кожної з них легко знайти в Інтернеті.

Якщо вам хочеться єднання з природою, чистого повітря та пейзажів, гори Карпати — найкращий вибір для відпустки. Багато вершин чудово підходять для одно-або дводенних походів без нічого, що дає змогу отримати максимум задоволення від прогулянки. Весною тут рясно зацвітають шафран і рододендрон, влітку схили покриває надзвичайно яскрава зелень, восени — золотий килим. Саме тому, хоч раз побувавши в Карпатах, сюди хочеться повернутися знову.

 

Поділитися